Chlamydie v řiti - rektální chlamydie

Chlamydie je jednou z snadno nakažených infekcí ve Velké Británii a Evropě. Tato nemoc je infikována velkým počtem lidí ve věkové skupině 15 až 24 let. Chlamydie se přenáší většinou prostřednictvím sexuálních vztahů, ať už je to vaginální, anální nebo orální. Chlamydie v konečníku, který je infikován anální sex je nejvíce nepříjemná forma Chlamydia.

Jak se přenáší anální chlamydie?

Anální Chlamydia může získat kdokoli, pokud má anální sex a je přijímací stranou. Tento typ chlamydie je běžný u mužů, kteří mají sex s jinými muži. Některé ženy také zažily tento typ chlamydií a některé nebyly zapojeny do análního sexu. V některých velmi nešťastných situacích se genitální chlamydie někdy šíří do konečníku u žen, což vysvětluje, proč se mohou v konečníku cítit nepříjemné pocity. Zde je třeba vzít v úvahu, že žena může mít chlamydii v konečníku, aniž by měla anální sex, ale to znamená pouze to, že musela mít předtím genitální chlamydii.

Více: Fakta o bakteriích chlamydií

Jaké jsou příznaky a příznaky Chlamydia v konečníku?

Symptomy Chlamydie v konečníku nejsou příliš výrazné jako příznaky chlamydií pohlavních orgánů, což znamená, že není také snadno detekovatelná. Mezi nejčastější příznaky rekta chlamydia patří nepohodlí, svědění a bolest v konečníku. Výtoky a krev vycházející z konečníku jsou také běžnými příznaky. Chlamydie, která je infekcí, kterou nelze snadno odhalit, není ani tak velká věc, protože může způsobit vážné zdravotní komplikace, pokud není včas detekována.

Více: Příznaky chlamýdií

Jaká je léčba Chlamydie v konečníku?

Léčba Chlamydie obecně spočívá v podávání antibiotik. Ať už je to genitální nebo anální, antibiotika obecně pracují pro Chlamydia. Používání tetracyklinu po dobu jednoho týdne funguje efektivně a po celou dobu užívání léků by se měl infikovaný pacient vyhýbat sexu a sexuálním aktivitám.

Jak zabránit rektální chlamýdii

Nejlepší metodou prevence chlamydií je nošení kondomů (podívejte se na naše produkty) před každým pohlavním stykem. Měli byste také snížit počet sexuálních partnerů, které máte. Jděte na pravidelné testy, pokud víte, že jste se vystavili riziku, nebo si pořiďte testovací soupravu Chlamydia. Sada testovací sady funguje pouze pro genitální infekce, nicméně. Osvědčená a testovaná metoda prevence Chlamydie je hrát bezpečně. Buďte vždy chráněni a dostatečně dobře znáte své sexuální partnery.

Reference:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4363910/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30095784

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2780056/