Fakta o bakteriích Chlamydia

Bakterie Chlamydia trachomatis je zodpovědný za Chlamydia a další stav, který není známý, zvaný Lymphogranuloma venereum. Chlamydie je běžná u lidí ve věku od 15 do 25 let, a proto je nezbytné poskytovat co nejvíce relevantní informace široké veřejnosti a to, co způsobuje infekci tak nakažlivou. Níže naleznete několik důležitých faktů o bakteriích Chlamydia, které byste měli vědět.

Jak nebezpečné jsou bakterie Chlamydia a jak se přenáší?

Bakterie Chlamydia se přenášejí většinou pohlavním stykem. V některých případech ji mohou matky při narození předat novorozencům a infekce postihuje hlavně plíce a oči novorozence, což v nejhorších případech vede k chronické pneumonii a slepotě. Chlamydie také způsobuje zánětlivé onemocnění pánve u žen, které je často důsledkem oslabení imunitního systému bakteriemi. Další komplikace, které způsobuje chlamydie, jsou zjizvení dělohy a vejcovodu.

O bakteriích Chlamydia Bacteria

Chlamydia trachomatis je malý mikroorganismus, který se střídá mezi dvěma odlišnými stavy. V prvním stavu nemůže infikovat jinou osobu, ale může se množit. Zatímco v jiném stavu, je nakažlivé, ale nemůže reprodukovat nebo přežít, kromě toho, že je v těle hostitele.

Nejpříznivější vlastností bakterií chlamydie, což je také problém, je to, že infekce nezpůsobuje žádné příznaky pro infikovanou osobu. Většina žen a polovina mužů infikovaných chlamydií neviděla žádné příznaky. Pokud se bakterie volně množí v těle, může to vést k závažným komplikacím infekce.

Léčení chlamýdií

Pokud léčíte chlamydii velmi brzy, je zde menší šance, že způsobí jakékoli vážné poškození. Nejlepší způsob, jak léčit osobu infikovanou chlamydií, je zbavit se bakterií chlamydie z hostitelského těla bez poškození bakterií. Pokud je chlamydie detekována brzy, budete moci zabránit infekci jiných jedinců. Použití soupravy testovací soupravy pro chlamydii může pomoci s detekcí a přijetím nezbytných preventivních opatření.

Reference

https://www.cdc.gov/std/chlamydia/stdfact-chlamydia-detailed.htm

https://www.nhs.uk/conditions/chlamydia/symptoms/