Jak můžete testovat Chlamydia doma?

Sexuálně přenosné infekce, jako je chlamydie, jsou vážným problémem pro mnoho zemí, pouze ve Velké Británii je více než 200,000 127 jedinců pozitivních na tuto infekci. S více než 2016 miliony nově hlášených případů v roce XNUMX je chlamydie nejvyšším výskytem STI na světě. Skutečným problémem však je, že chlamydie často nevykazuje žádné příznaky, takže lidé mohou být nakaženi, aniž by o tom věděli. 

Domácí testování na Chlamydia

V poslední době jsou stále více populární testovací soupravy pro chlamydii. Existují různé sady, které můžete zakoupit online pro důvěrné a přesné výsledky. Důvod je relativně jednoduchý, pro mnoho lidí, zejména pro mladší populaci, je velmi trapné požádat o léčbu nebo testování na STI. 

V důsledku toho by se mnozí raději vyhnuli lékaři úplně. Vaše sexuální zdraví je však stejně důležité jako vaše celkové zdraví a testování je klíčem ke správě vašeho zdraví. To je přesně důvod, proč byly vyrobeny testovací sady STI.  

Pokud se vám nelíbí osobní kontakt s poskytovatelem zdravotní péče, existují různé testovací kity Sady Můžeš použít. 

Proč bych měl otestovat?

Téměř všechny STI zůstávají nezjištěny. I když je chlamydie snadno léčitelná, vzhledem k nedostatku viditelných příznaků, mladší populace ji často ignoruje nebo nemá tušení, že ji má. Jednotlivci, kteří často mění partnery, jsou vystaveni také chlamydii a dalším STI, jako jsou kapavka a syfilis. 

Pokud se neléčí, je neuvěřitelně snadné přenést tuto infekci na vašeho partnera a způsobit četné problémy, které mohou později ovlivnit vaše zdraví.  

Kdy mám udělat domácí test na Chlamydia?

Pokud jste nechráněli styk před nedávnem nebo máte obavy, že váš partner mohl nést infekci, měli byste se nechat otestovat. Nejlepší čas na provedení testovací soupravy na chlamydii jsou dva týdny poté, co jste byli vystaveni. 

Kvapavka a chlamydie potřebují přibližně dva týdny, aby se ukázaly na výsledcích testů, ale pro jakoukoli jinou infekci, například HIV, budete potřebovat přibližně čtyři týdny. 

Chlamydia se snadno detekuje a léčí, takže je velmi důležité, abyste byli testováni co nejvíce. Nejlepší způsob, jak vědět, zda přenášíte infekci, je testování jednou za 3 až 12 měsíců. Pokud máte historii STI, měli byste být testováni častěji. 

Jak vlastně fungují testovací soupravy Chlamydia Home?

Tyto testovací soupravy jsou speciálně navrženy tak, aby vám pomohly zjistit, zda máte infekci nebo ne. Jsou bezpečné a snadno se provádí v pohodlí vašeho domova. I když tyto soupravy nabízejí relativně spolehlivé výsledky, nejsou stoprocentně přesné, takže stále existuje možnost, že výsledky nemusí být životaschopné.  

Všechny testovací soupravy chlamydií mohou vypadat jinak, ale fungují na velmi podobném principu. Musíte provést rychlé kroky k testování této infekce. Ale nebojte se, všechny tyto sady přicházejí s pokyny, jak je používat, takže není dostatek místa pro chyby. Nezapomeňte si tyto pokyny pečlivě přečíst, abyste mohli test správně provést. 

Testovací soupravy Chlamydia mohou obsahovat:

  • Rektální tampón
  • Orální výtěr
  • Test na moč
  • Vaginální tampon

Každý test má své vlastní výhody; Například, rektální výtěr je nejvíce doporučován pro jednotlivce, kteří dávají přednost análnímu sexu, zatímco orální výtěr je nejlepší pro mužské partnery, kteří mají orální sex. Zkouška na chlamydii doma obvykle trvá několik minut, pět nebo méně. 

Začnete odebráním zvláštního tampónu na základě vybrané soupravy, potom umístíte vzorek do zkumavky dodávané se soupravou a pevně jej utěsníte. Pokud jste si zakoupili samoanalyzační test, souprava vytvoří během několika minut jasné, často spolehlivé a snadno pochopitelné vizuální výsledky. Pokud jste pro další testování vybrali jinou soupravu, váš vzorek musí být zaslán do laboratoře k další analýze. Po několika dnech obdržíte své výsledky.

Je každý testovací kit pro domácnosti tou správnou volbou?

Neexistuje žádná záruka, že jedna konkrétní testovací souprava je pro vás nejvhodnější; záleží na každém jednotlivci. Ať už máte historii STI nebo chcete koupit konkrétní soupravu podle vašich potřeb, měli byste se nejprve poradit se zdravotníkem. Máte-li jakékoli pochybnosti o výběru ideální soupravy pro vás, může vám odborník poradit, která testovací souprava by lépe vyhovovala vašemu sexuálnímu zdraví. 

Co když testuji pozitivně?

I když testovací kiting na chlamydii není vždy spolehlivý, pokud testujete pozitivně, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Získáte to znovu, ale tentokrát ve zdravotnickém zařízení, abyste se ujistili, že máte infekci. Čím dříve budete testováni, tím bude léčba snazší. Domácí testovací soupravy jsou tu, aby vám pomohly sledovat vaše zdraví, takže pokud se ukáže, že jste pozitivní, neměli byste tyto výsledky ignorovat. 

Jak zamezím STI?

Nejlepší způsob, jak se vyhnout STI, je použití antikoncepce nebo kondomů během sexu. Některé oblasti mohou distribuovat kondomy zdarma, ale obvykle je můžete získat z prodejních automatů, supermarketů, lékáren, online, klubů nebo hospod. 

Řešení pro domácí testování jsou řešením

Domácí testovací soupravy poskytují diskrétní způsob, jak se každý jednotlivec nechat testovat na chlamydii, aniž by musel mluvit se svým lékařem tváří v tvář. I když tato metoda není stoprocentně přesná, poskytuje jasný obraz o vašem sexuálním zdraví a tom, zda potřebujete lékařskou pomoc. Domácí testovací soupravy na chlamydii jsou pohodlné, pohodlné, často spolehlivé a skvělý způsob, jak sledovat STI. 

Odkaz

https://www.who.int/news-room/detail/06-06-2019-more-than-1-million-new-curable-sexually-transmitted-infections-every-day

https://www.nhs.uk/conditions/chlamydia/diagnosis/

https://www.nhs.uk/live-well/healthy-body/how-to-use-test-kits-safely/

http://www.lloydspharmacy.com/en/info/at-home-chlamydia-test

https://fettle.health/sti