Kvapavka a těhotenství: Jak tato infekce ovlivňuje těhotné ženy?

Kvapavka je extrémně převládající bakteriální infekce. Odhaduje se, že každý rok kolem 1.14 milionů lidí v USA se nakazí více než 50% těch, kteří ji nosí, protože jsou mladšími jedinci ve věku 15 až 24 let.

Kvapavka a těhotenství mají významné souvislosti. Ženy se nakazily mají mnohem vyšší šanci na přenos infekce na tekutý a plodový vak, který může prasknout membrány v děloze a způsobit potrat a předčasný porod.

Existuje také vysoká možnost dostat na nenarozené dítě a způsobují četné zdravotní komplikace. Pokud se chcete dozvědět více o kapavce a těhotenství, například o tom, jak může infekce ovlivnit infikovanou ženu, jste na správném místě. Toto je důkladná analýza toho, jak kapavka může ovlivnit těhotnou ženu. Zajímá vás, jak může kapavka ovlivnit lůno? Zde je vše, co potřebujete vědět o této infekci během těhotenství.

Jak rozpoznat gonorrhea během těhotenství?

Během těhotenství je neuvěřitelně obtížné najít kapavku. Vzhledem k tomu, že příznaky se objevují nějakou dobu, jsou první časné příznaky infekce často špatně posouzeny pro typickou infekci močového měchýře. V pozdějších stádiích však mohou být příznaky mnohem jasnější, což může zahrnovat:

  • Bolest při močení
  • Vaginální výtok
  • Svědění v anální oblasti
  • Bolest řiť
  • Bolestivé střeva

Problém je v tom, že i když se tyto příznaky objeví, nemusí to znamenat jste nakaženi kapavkou. Mohly by to být také známky jiného STI, jako je chlamydie nebo syfilis. Jediným způsobem, jak zjistit, zda jste infikováni, je nechte se testovat na kapavku.

Jak se léčí kapavka během těhotenství?

Tento typ bakteriální infekce lze snadno zvládnout u těhotných žen, pokud je včas detekován. Existuje mnoho způsobů, jak tuto infekci léčit, v závislosti na závažnosti infekce. Typický způsob léčby je předepsaná dávka ceftriaxon. Jedná se o lék, který je bezpečný pro těhotné ženy.

Toto je také typická metoda používaná k léčbě kapavky u kojenců. Tyto léky také nepředstavují riziko pro zdraví a bezpečnost dítěte, což je velmi důležité při výběru vhodné léčebné možnosti. Jediným způsobem, jak získat tyto ošetření, je kontaktovat svého lékaře.

Co se stane, když těhotná žena nedostává řádnou lékařskou péči?

Pokud infikovaná těhotná žena nedostane včasnou léčbu, může být náchylnější k jiným pohlavním chorobám, včetně HIV. Po porodu bude také náchylnější k infekcím dělohy. 

Jak se vyhýbat kapavka, když jste těhotná?

Je to důležité tKlobouk bráníte kapavce, aby se v těle dlouho projevovala. Nejlepší způsob, jak zabránit ovlivnění vašeho dítěte nebo dělohy, je provést screening při první prenatální návštěvě. Pokud se domníváte, že existuje riziko nakažení, je nejlepší při pohlavním styku přijmout preventivní opatření. Používejte antikoncepci, když jste v kontaktu se svým partnerem nebo sexuálními hračkami, které byste mohli používat.

Reference

https://www.cdc.gov/std/Gonorrhea/STDFact-gonorrhea-detailed.htm
https://www.healthline.com/health/pregnancy/infections-gonorrhea#treatment-prevention-and-outlook
https://www.webmd.com/baby/qa/how-can-gonorrhea-affect-my-pregnancy