Komplikace Chlamydie

Chlamydia není nový infekcea není třeba se čeho bát, pokud jste připraveni podniknout správné kroky. Chlamydia je infikována miliony lidí po celém světě. Chlamydie také není život ohrožující nebo nebezpečnou infekcí v raných stádiích. To se stává nebezpečným, pouze pokud jej necháte bez léčby a dovolíte jeho vývoji. Včasná diagnóza Chlamydie vám přináší spoustu dobrých, protože budete moci odstranit jakékoli komplikace, které se objeví v zárodku.

Pokud však s touto infekcí neuděláte nic a umožníte její rozvoj, symptomy se stanou příliš hlubokými na to, aby byly ignorovány, zejména u mužů. Ženy mohou jít déle, aniž by si uvědomily, že byly nakaženy. Když se symptomy stanou zřejmými a virus necháte neléčený, otřese a šíří se do dalších částí těla a způsobuje vašemu tělu následující komplikace.

Chlamydiové komplikace u žen

  1. Cervicitida

Také známý jako zánět děložního čípku. To ovlivňuje krk dělohy (děložního čípku), což je vnitřní přechod mezi vaginou a dělohou. Většina lidí nebude mít žádný jasný příznak tohoto, ale někteří mohou zažít nepohodlí kolem vagíny (ve formě svědění), vaginální výtok s kundou, neobvyklé krvácení. Několik lidí také trpí bolestivým pohlavním stykem, pocitem pálení během močení, infekcí močových cest. Neléčená cervicitida může vést ke zvětšení cervixu s cystou; to může také vést k bolesti zad, těžké bolesti v pánvi a přetrvávajícímu vaginálnímu výtoku.

Více: Zánět pánve způsobený chlamydií

  1. Těhotenské komplikace

Pokud máte Chlamydia a není ošetřena, stává se čím dál nebezpečnější, pokud jste těhotná, protože existuje šance, že byste infekci mohli přenést na dítě. Pokud k tomu dojde, může se u vašeho dítěte rozvinout oční infekce ve formě zánět spojivek nebo infekce plic ve formě zápalu plic. Existuje také riziko, že se dítě narodí předčasně (před 37 týdny), což zvyšuje pravděpodobnost, že dítě bude lehké.

Více: Chlamydie u novorozenců a dětí

Více: Chlamydie a těhotenství

Více: Chlamydie u žen

Chlamydiové komplikace u mužů

Pokud se neléčí, symptomy Chlamydie se stanou zjevnějšími a hlubšími u mužů než u žen. Komplikace vznikají v několika částech těla. Infekce se může rozšířit do oblasti genitálií (penis a šourek) i do konečníku. Účinek těchto komplikací na muže může mít katastrofální následek. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších komplikací Chlamydia u mužů.

  1. Epididymitis nebo Epididymo-orchitida

Také známý jako zánět varlat u mužů, zejména v důsledku šíření do varlat a epididymis způsobující, že zkumavky, které nesou spermie z varlat, se stanou bolestivými a oteklé.

Více: Chlamydia epidiymitida

  1. reaktivní artritida

Reaktivní artritida je nejčastější komplikace způsobené Chlamydií. To je zánět močové trubice, kloubů a očí během prvních tří týdnů po nakažení.

  1. Zvýšené riziko HIV

Pokud se Chlamydia neléčí, zvyšuje se tím riziko nákazy a přenosu HIV.

Více: HIV a AIDS

Více: Chlamydie u mužů

Více: Příznaky chlamýdií

Reference:

https://www.cdc.gov/std/chlamydia/stdfact-chlamydia-detailed.htm

https://www.nhs.uk/conditions/chlamydia/symptoms/