Mužská neplodnost může být způsobena Chlamydia

Chlamydie je jednou z běžnějších typů nemocí přenášených pohlavním stykem. Podmínkou je konkrétní bakterie známá jako Chlamydia trachomatis. Sexuálně přenosná infekce převládá u mužů i žen. Celkem 577,644 XNUMX nové případy Chlamydie infekce byla v roce 2017 hlášena u mužů. Tato data představují mužskou populaci ve Spojených státech. Studie zjistily, že chlamydie mohou způsobit mužskou neplodnost. Tyto studie potvrzují, že u mužů s chlamydií je menší pravděpodobnost úspěšné reprodukce ve srovnání se zdravými muži. 

Studijní odkazy Chlamydia na mužskou neplodnost

A studovat provedená v roce 2019 vědci z Queensland University of Technology poskytla důkaz o spojení mezi mužskou neplodností a Chlamydia bakteriální infekce

Je známo, že bakterie Chlamydia mohou infikovat různé části mužského těla. Jednou konkrétní částí zájmu o tuto studii byly varlata. 

Součástí studie bylo 18 dárců. Testikulární biopsie byla odebrána od všech účastníků studie. Vědci zjistili, že bakterie Chlamydia trachomatis přítomné ve 12 z těchto testikulárních biopsií, které byly odebrány. 

Ve všech těchto případech se jednalo o muže, kterým v minulosti nebyla diagnostikována Chlamydie. Pacienti mužského pohlaví také neměli žádné zjevné příznaky této sexuálně přenosné infekce dříve. 

Muži testovaní ve studii neměli žádnou zjevnou fyzickou příčinu za neplodností, kterou utrpěli. Ve stejné studii byly testovány dříve získané testikulární biopsie. Biopsie z nich bylo odebráno celkem 95 mužským účastníkům. Baktérie Chlamydia byly detekovány také u 45.3% těchto biopsií. 

Problém s chlamydií v mužské populaci

S ohledem na tuto studii je pro muže naléhavé, aby se nechali testovat na Chlamydii. Současný hlavní problém s touto bakteriální infekcí je, že se zdá být asymptomatický u velkého počtu mužů vystavených této nemoci. 

U mužů, kteří jsou vystaveni bakteriím, které způsobují Chlamydii, zůstane asi 50% asymptomatických. To znamená, že nejméně polovina infikovaných mužů nebude mít příznaky, které signalizují přítomnost infekce. To dává Chlamydii příležitost způsobit komplikace a poškození mužského těla. Ukázalo se také, že neošetřená Chlamydie hraje roli v reprodukčním zdraví mužů.

Mužská neplodnost je častější kvůli STD

Nedávná studie potvrdila souvislost mezi problémy s plodností mužů a vystavením se infekci Chlamydia. Toto je běžná pohlavně přenosná infekce. U poloviny mužů se po vystavení bakteriím neobjeví žádné příznaky. To vede ke komplikacím kvůli nedostatečné léčbě. Mužům se doporučuje, aby se podrobili testům na Chlamydii často, jsou-li sexuálně aktivní s více než jedním partnerem. 

Reference

https://medlineplus.gov/chlamydiainfections.html

https://www.cdc.gov/std/stats17/chlamydia.htm

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/10/191009093946.htm